Jak wydajnie prasować w domu? Porady krawcowej

Prasowanie nie musi być czynnością, która kojarzy się z czymś nieprzyjemnym. Wystarczy wprowadzić w życie kilka ułatwień i już wygładzanie poszczególnych sztuk odzieży zajmuje mniej czasu i nie jest tak męczące, jak dotychczas. Jeśli jesteś ciekaw, jakie są nasze sposoby na lepsze i bardziej efektywne prasowanie, to zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu na naszym blogu.

 

Poukładaj pranie

Zdarza się, że chcąc szybko wygładzić wszystkie nagromadzone ciuchy, ręczniki i inne produkty tekstylne, zapominamy o odpowiednim przygotowaniu. Niejednej osobie wydaje się, że nie ma sensu układać tego, co chce ona wyprasować. Tymczasem położenie ubrań w byle jakiej kolejności to tylko pozorna oszczędność czasu. Tak naprawdę prasowanie będzie w takim przypadku dłuższe. Jeśli bowiem zamierzasz wygładzać rzeczy żelazkiem, ciągle zmieniając jego temperaturę, będziesz musiał ciągle czekać aż będzie ono gotowe. Jeśli zaś nie będziesz uwzględniał zaleceń co do prasowania w odpowiedniej temperaturze, to możesz bardzo łatwo zniszczyć swoje ubrania. Najlepszym rozwiązaniem jest więc po prostu poukładanie prania w kolejności od rzeczy najdelikatniejszych do tych, które mogą być prasowane w wysokich temperaturach. Wówczas się nie pomylisz i stopniowo będziesz zwiększał ustawienia żelazka.

 

Prasuj od razu

Wiesz co jeszcze ułatwia prasowanie? Zabranie się za tę czynność od razu po wysuszeniu odzieży czy pościeli. Rzeczy mogą być nawet jeszcze delikatnie wilgotne. Wówczas urządzenia do prasowania zdecydowanie szybciej wygładzą wszystkie elementy garderoby. Nie będziesz potrzebował wielokrotnie przejeżdżać po tym samym zagięciu i wkładać w to siły.

 

Żelazko czy generator pary?

Jeśli dużo prasujesz, warto też zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt. Dla osób wykonujących tę czynność kilka razy w tygodniu dobrym rozwiązaniem jest już domowy generator pary. Dzięki niemu znacznie szybciej uda się wygładzić dowolne rzeczy. Takie urządzenie jest co prawda droższe od żelazka, ale bardzo szybko je docenisz. Zobaczysz bowiem, że masz więcej czasu dla siebie.