Jakie maszyny znajdują się w pralniach chemicznych?

Część materiałów, z których wykonywana jest odzież, wymaga specjalnego traktowania. To dlatego oddaje się je do czyszczenia chemicznego, zamiast prać je w domach tak jak pozostałe ubrania. Przykładem może być tutaj garnitur, który niestety niszczy się pod wpływem wody. Musi być więc prany za pomocą specjalnych środków chemicznych.

 

Urządzenia do prania

Podstawą wyposażenia pralni chemicznej są oczywiście maszyny, umożliwiające profesjonalne czyszczenie. Są to specjalne agregaty piorąco-suszące. Korzystają one ze środków chemicznych, ale dzięki specjalistycznemu, hermetycznemu wykonaniu nie dopuszczają do wydostawania się substancji na zewnątrz. Proces czyszczenia odzieży jest więc w pełni bezpieczny. Takie wyposażenie pralni jest drogie, jednak umożliwia wieloletnią pracę. W dodatku urządzenia tego typu są sterowane komputerowo, co znacznie ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków.

 

Prasowanie i przechowywanie ubrań

Żadna pralnia, czy to chemiczna, czy wodna, nie może się również obyć bez maszyn i urządzeń do prasowania, jak i magazynowania odzieży. Zarówno już wyczyszczone, jak i brudne ubrania, muszą być gdzieś przechowywane. Zwykle pralnie mają więc na wyposażeniu specjalne szafki, ale również transportery, na których wiesza się wypraną odzież. Dzięki temu nie trzeba ciągle nosić rzeczy z miejsca na miejsce, co jest ciężką pracą fizyczną. Ponadto można bardzo łatwo zlokalizować dane ubranie.

 

Z kolei do prasowania przydają się profesjonalne stoły z wytwornicą pary. Używa się także różnego rodzaju prasulców, przeznaczonych do mniejszych elementów odzieży, takich jak rękawy. Dzięki temu można szybko i sprawnie rozprostować daną rzecz. W takiej firmie jest to szczególnie ważne, gdyż inaczej praca jest to prostu nieefektywna. Dzięki szybkiemu czyszczeniu oraz wygładzaniu odzieży można obsłużyć zdecydowanie więcej klientów, a także ich czas oczekiwania na wykonanie usługi jest krótszy. Warto więc inwestować w nowoczesny sprzęt, nie tylko do samego czyszczenia chemicznego, ale i do innych czynności, wykonywanych w ramach pracy.