Niezbędne urządzenia prasowalnicze w pralniach

Kiedy oddajesz swoje rzeczy do pralni, to oczekujesz, że zwrócą Ci je nie tylko wyczyszczone, ale również wyprasowane. Każda tego typu firma musi więc posiadać zdecydowanie więcej sprzętów niż tylko agregaty chemiczne czy pralnice. Jakie wyposażenie do prasowania przydaje się w każdej pralni?

 

Wytwornice pary, stoły i prasulce

Podstawowy produkt, pozwalający szybko wyprasować ubrania dla klienta, to chociażby stół prasowalniczy Comel albo wyrób innej cenionej w branży firmy. Może on posiadać wbudowaną wytwornicę pary albo kupuje się ją osobno. Zazwyczaj rozwiązanie z generatorem pary scalonym ze stołem jest w pralni wygodniejsze. Poza tym w każdym zakładzie znajdują się tak zwane prasulce. Doczepia się je do stołu i wówczas wygładza specyficzne elementy odzieży, które inaczej trudno byłoby wyprostować. Istnieją tego typu akcesoria na przykład do rękawów. Wciąga się je na taki prasulec i wówczas nie trzeba się już głowić w jaki sposób wyprasować rękawy, aby nie posiadały one żadnych kantów i zagnieceń.

 

Specjalistyczne suszarki do odzieży

W pralniach można również napotkać specjalne suszarki, które wstępnie pozbywają się wilgoci z ubrań. Oczywiście, takie rozwiązania nie są przeznaczone do zakładów chemicznych, gdyż w nich całe czyszczenie odbywa się bez użycia wody. Jeśli jednak oddajesz swoje rzeczy do pralni wodnej, to zapewne będzie ona posiadać specjalną suszarkę. Wiadomo bowiem, że w takim zakładzie nie ma czasu na oczekiwanie aż rzeczy wyschną same. Poza tym nie byłoby gdzie ich przechowywać.