Różne rodzaje pralni – czym się charakteryzują?

Zanim zdecydujesz się oddać swoją odzież do czyszczenia, powinieneś zorientować się w typach pralni. Nie wszystkie przeznaczone są dla klienta indywidualnego, ale i tak warto wiedzieć o ich istnieniu oraz o ich cechach charakterystycznych.

 

Pralnia samoobsługowa i przemysłowa

Pralnie można podzielić na przykład ze względu na to, do kogo skierowane są ich usługi. Zakłady przemysłowe to te, które zajmują się obsługą zleceń dla firm, takich jak hotele, szpitale i tym podobne miejsca, w których ciągle trzeba zmieniać stosowane produkty tekstylne. Noclegownie oddają do czyszczenia ręczniki i pościel po każdym odwiedzającym gościu. Niekiedy też zmieniają te elementy w trakcie wypoczynku danego klienta. Szczególnie ma to miejsce w luksusowych hotelach, w których wrażenia gości są najważniejsze. Z drugiej jednak strony istnieje wiele pralni, z których mogą korzystać osoby prywatne. Zwykle potrzebują on odświeżyć niewielką ilość ubrań, dlatego nie muszą się zgłaszać do wielkich zakładów przemysłowych. Wystarczy udać się do niewielkiej firmy. Jeśli na przykład dany człowiek nie ma w domu pralki, dobrym rozwiązaniem jest także wyposażenie pralni samoobsługowej. Po prostu idzie się w takie miejsce i płaci za możliwość samodzielnego skorzystania z pralki.

 

Pralnia wodna czy chemiczna?

Firmy różnią się także sposobem czyszczenia odzieży. Jeśli chcesz oddać do czyszczenia garnitur, zdecydowanie lepiej powierzyć go firmie, która ma wyposażenie do prania chemicznego. Tego typu odzież nie lubi bowiem kontaktu z wodą. Z pralni wodnej lepiej korzystać w innych sytuacjach.