Różne rodzaje stołów prasowalniczych

Specjalistyczne urządzenia prasowalnicze są dostępne w różnych wersjach. W zależności od potrzeb konkretnego miejsca pracy, należy więc znaleźć produkty o odpowiednich parametrach. Konkretny typ stołu do prasowania może bowiem ułatwić albo utrudnić pracę. Lepiej przemyśleć zatem, jaka wersja tego produktu będzie najlepsza dla danej placówki i stanowiska. Może się bowiem zdarzyć, że w jednej firmie będą potrzebne różne rodzaje stołu prasowalniczego.

 

Stoły z generatorem i bez niego

Podstawowe rozróżnienie stołów prasowalniczych opiera się na tym, czy posiadają one wytwornice pary, czy nie. Jeśli dany produkt nie posiada wmontowanego generatora, to firma po prostu ustawia go osobno. Oba rozwiązania mogą mieć plusy, w zależności od tego, do czego przedsiębiorstwo zamierza przeznaczyć kupowane urządzenia.

 

Wymiary i wykonanie

Podczas wyboru właściwego dla danego zakładu pracy stołu należy też zwrócić uwagę na jego wykonanie. Istotne są oczywiście poszczególne parametry, takie jak na przykład moc maszyny. Poza tym najlepiej jest kupować sprzęt od znanych i cenionych producentów. Przykładem może być tutaj stół prasowalniczy Comel, który znajdziemy zarówno w wersji z wytwornicą, jak i bez. Takie urządzenia mogą być również wyposażone w szereg pomocnych funkcji, dlatego przed zakupem należy się z nimi dokładnie zapoznać. Wówczas będzie można maksymalnie wykorzystać możliwości wybranego produktu, gdyż będzie on dostosowany do konkretnego zapotrzebowania. Niezależnie od tego, należy też zwrócić uwagę na jakość produktu.