Stopy teflonowe i inne akcesoria do prasowania

W profesjonalnych zakładach krawieckich, szwalniach oraz pralniach korzysta się z wielu specjalistycznych urządzeń i akcesoriów do prasowania. Dzięki temu łatwiej jest zachować tkaniny w dobrej kondycji i niczego nie przypalić. We własnym domu także warto mieć niektóre z tych elementów wyposażenia. Wówczas ryzyko, że podczas prasowania zniszczy się materiał, będzie zdecydowanie mniejsze.

 

Dobre żelazko to nie wszystko

Chociaż solidne, dobrej jakości żelazko jest niezbędne do prasowania, to jednak nie jest ono jedynym przedmiotem, w który warto wyposażyć swój dom. Przydatne są również tak zwane stopy teflonowe albo wykonane z innych tworzyw. Pozwalają one lepiej docisnąć materiał, dzięki czemu szybciej się on wygładza. Jednocześnie te akcesoria chronią tkaninę przed wyświeceniem. Oznacza to, że prasując, nie musisz się obawiać, że w którymś miejscu materiał nabierze dziwnego połysku i straci dotychczasową strukturę. Ubrania z taką wadą niestety nie nadają się już do założenia, szczególnie jeśli wyświecenie znajduje się w widocznym miejscu.

 

Stabilna deska do prasowania

W pralniach korzysta się z profesjonalnych stołów prasowalniczych. W domu wystarczy tradycyjna deska, jednak warto zadbać, aby była ona naprawdę dobrze wykonana. Najwygodniejsze do przechowywania są deski składane. Nawet jeśli masz w domu niewiele miejsca, złożoną deskę z łatwością zmieścisz w szafie typu komandor czy w kącie schowka. Najważniejsze, aby zakupiony produkt umożliwiał prasowanie w dogodnej dla Ciebie pozycji i był dość stabilny.